پرش لینک ها

خانم hilde schwab، کارآفرین اجتماعی

بنیاد شوآب امروزه با بیش از 350 عضو مبتکر برجسته اجتماعی در تزریق روحیه فرهنگی، اجتماعی و زیست محیطی جوامع بشری نقش بسزایی دارد.

خانم hilde schwab رئیس و بنیانگذار بنیاد شوآب جهت کارآفرینی اجتماعی در سال 1970 به عنوان اولین عضو مجمع جهانی اقتصاد به شوآب پیوست . بنیاد شوآب بستری را در اختیار کارآفرینان اجتماعی قرار داد تا بتوانند رهبران سیاسی و تجاری جهانی را برای حل چالش‌های اجتماعی و زیست محیطی درگیر کنند.

در این هیئت‌ها تعدادی از سازمان‌ها، از جمله International Bridges to Justice، Global Dignity و La Chartreuse de Neuville فعالیت می‌کنند. شوآب نقش پر رنگی را در اهداء جوایز کریستال که برای بزرگداشت هنرمندان برجسته از سراسر جهان است را نیز بازی می‌کند.

معرفی خانم hilde schwab، عضو مجمع جهانی اقتصاد

کلاوس شوآب (Klaus Schwab) به همراه همسرش هیلده (Hilde) تصمیم به ایجاد یک بنیاد کارآفرینی اجتماعی مستقل غیر انتفاعی گرفتند و آن را تأسیس کردند. پاملا هارتیگان اولین مدیرعامل شوآب بود که در اکتبر 2000 به آنها پیوست. ترویج نوآوری اجتماعی یکی از مأموریت‌های بنیاد شوآب است، این بنیاد برای کارآفرینی اجتماعی در کشور سوئیس به وجود آمده است.

فعالیت شوآب

خانم hilde schwab در این بنیاد کارآفرینان اجتماعی، جوانان زیر 40 سال را از طریق مجمع رهبران جهانی شناسایی کرده و از آنها به عنوان یک هم تیمی درخواست همکاری می‌کند. آن‌ها ایده‌های خود را به اشتراک می‌گذارند و با حمایت رهبران و جذب سرمایه‌داران بودجه شرکت را تأمین می‌کنند. هر ساله 20- 25 کارآفرین اجتماعی را از طریق یک مسابقه جهانی به عنوان کارآفرین اجتماعی سال انتخاب می‌کنند.

مطالعات تخصصی در مورد کارآفرینان اجتماعی خاص به مؤسسات دانشگاهی ارائه می‌شود تا در دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد گنجانده شود.

پیام بگذارید

مشاهده
بکشید