پرش لینک ها
مشاهده
بکشید

شرکت solar roadways

شرکت solar roadways توسط اسکات و جولی بروساو  در سال 2006 در ایالت متحده با کل سرمایه جذب شده به مبلغ 2.2 میلیون دلار تأسیس شد، این شرکت  یکی از استارتآپهای موفق بین المللی در حوزه تولید انرژی خورشیدی است.بعد از تأسیس شرکت، اسکات به عنوان رئیس و مدیر عامل شرکت انتخاب شد. اسکات و جولی می خواستند صفحات آسفالت خیایان‌ها را با صفحات خورشیدی که از لحاظ ساختاری قادر به تحمل ترافیک وسایل نقلیه است، جایگزین کنند.

آخرین مبلغ قرارداد شرکت solar roadways مبلغی با رقم 2.2 میلیون دلار بوده است، این شرکت از نظر وضعیت تأمین مالی جزو سرمایه گذاری خطر پذیر محسوب می‌شود.

مخاطبان شرکت شرکت solar roadways، فردی، خانگی، اداری و تجری است. این استارت‌آپ سنسور پنل خورشیدی طراحی کرده است.

سیستم ماژولار چیست؟

یک سیستم ماژولار از پنل‌های خورشیدی سنگین تشکیل شده است که در خیابان‌ها و جاده‌ها نصب شده و فرایند تولید برق را با جذب انرژی خورشیدی انجام می‌دهد.

پارکینگ‌ها، پیاده‌رو‌ها، زمین‌های بازی، مسیر‌های دوچرخه، مسیر‌های باغ، و محیط‌های اطراف استخر نیز می‌توانند از این سیستم استفاده کنند. همچنین این سیستم در جاده‌هایی که هیچ فعالیت حیوانی وجود نداشته باشد نصب می‌گردد تا از آلودگی هوا بکاهد.

سیستم ماژولار چگونه طراحی شده است؟

سیستم ماژولار شرکت solar roadways از پنل‌های شیشه‌ای چندلایه تشکیل شده که دارای استحکامی برابر با آسفالت بوده است. این پنل‌ها حاوی عناصرگرمایشی هستند تا از انباشت برف و یخ جلوگیری کنند، همچنین ریزپزدازنده‌های این سیستم برای اتصال به شبکه است و به آن قدرت می‌بخشد.

لیست جوایزات شرکت solar roadways

  • جایزه 50.000 دلاری جامعه الکترونیکی در سال 2010
  • جایزه بزرگترین نوآوری سال 2014
  • جایزه مقاله علم محبوب یکی از 7 گروه مهندسین برتر سال 2014

در سال 2009 با کمک مالی از وزارت حمل و نقل ایالت متحده (SBIR) شرکت solar roadways توانست پروژه پیشنهادی خود را اجرایی کند. این کمک مالی به مبلغ 100.000 دلار بود، همچنین در سال 2011 مرحله دوم کار خود را که ساخت پارکینگ خورشیدی بود اجرا کرد.

پیام بگذارید