پرش لینک ها
مشاهده
بکشید

نام تیم:     اکسی تک

حوزه فعالیت:  سلامت و ولنس- اینترنت اشیاء و هوش مصنوعی

مدل کسب و کار:  B2C

مدل درآمد:     فروش محصولات و لوازم جانبی

وضعیت:  تولید نمونه اولیه  و فروش اولیه

آمادگی برای جذب سرمایه سیدمانی

توضیح در مورد استارت‌آپ:

استارت آپ اکسی تک یک تیم فناورانه متشکل از متخصصان اینترنت اشیاء و هوش مصنوعی در ترکیب با فناوری های طراحی و ساخت پیشرفته قطعات است. رویکرد این استارت آپ ارائه راهکار جامع در خصوص کنترل اقلیم و به اصطلاح حال و هوا در ابتدا در خانه و در ادامه راه در گلخانه، محیطهای اداری و حتی کارخانجات با هدف ایجاد حس خوب (ولنس)، افزایش کارایی و بهره ‏وری تولید محصول می باشد.

چه شد که اکسی تک متولد شد؟

پس از گسترش آلودگی هوا در اکثر کلان شهرهای ایران و نیز اخبار مرتبط با بیماری ها و عواقب آلودگی هوا بر سلامت و حس و حال افراد از یک سو و نیز از سوی دیگر تاثیر پارامترهای کنترل اقلیم همچون دما، روطبت، نور و غیره بر روند کارایی و بهره‏ وری، جرقه ایجاد یک راهکار جامع برای مدیریت و کنترل حال و هوای محیط‏های مختلف در ذهن اعضاء تیم اکسی تک زده شد. پس از طی روند یک ساله طراحی محصول اکنون اکسی تک به آمادگی برای تجاری سازی محصولات خود رسیده است.

اکسی تک در راستای چه اهدافی شکل گرفت؟ 

هدف اصلی اکسی تک کنترل و پایش هوشمند پارامترهای موثر بر سلامت و ایجاد حس خوب برای افراد می باشد که این موضوع از طریق یک هاب پردازشی و کنترل مرکزی تحت سنجش و پایش قرار می گیرد و توسط سایر دستگاه ها از جمله دستگاه تصفیه هوا، دستگاه رطوبت ساز و بو، کنترل نور، کنترل دما به هاب متصل می شوند، تحت کنترل و تحلیل داده برای یادگیری از طریق هوش مصنوعی قرار می گیرند. پارامترهایی که منجر به ایجاد اختلال در سلامت و یا حس بد می شوند شامل ذرات آلاینده (PM)، ویروس، باکتری، بوی بد، گازهای مضر CO و VOC ، گاز کربن دی اکسید CO2، ازن و عدم تنظیم میزان مناسب دما، نور و رطوبت می‏ باشند.

اعضا تیم:

پویا جنانی

مدیر مالی و اجرایی

میثاق شایسته فر

مدیر طراحی و مکانیک