پرش لینک ها
مشاهده
بکشید

نام تیم:     مایکا

حوزه فعالیت:    فناوری مواد پیشرفته – مصالح و عایق های نوین

مدل کسب و کار:  B2B

مدل درآمد:     فروش محصولات

وضعیت:    تولید نمونه اولیه

توضیح در مورد استارت‌آپ:

استارت آپ مایکا در مقطع کنونی به دنبال تولید بلوك هاي عايق حرارتی و صوتی جايگزين براي عايق هاي متداول صنعت ساختمان است. بلوك های تولیدی مایکا بادوام، مقرون به صرفه و در عين حال دوست دار طبيعت مي باشند. با استفاده از بلوك هاي عايق مايكا می توان ساختمان ها را با كيفيت و مقرون به صرفه عايق کرد. در بلند مدت این استارت آپ به دنبال تولید جایگزینی بلوک های سیمانی با بلوک های زیستی می باشد.

چه شد که مایکا متولد شد؟

با در نظر گرفتن دو مسئله، ایده تولید این محصول مورد بررسی قرار گرفت. در بخش اول باتوجه به حجم بالا ضایعات کشاورزی و عدم بهره گیری ازآنها بخش عمده این ضایعات در کشور سوزانده می شود. علارغم محدودیت های قانونی که اخیرا در جهت ممنوعیت سوزاندن این ضایعات اعمال شده، به دلیل عدم برنامه ریزی صحیح همچنان کشاورزان به سوزاندن این ضایعات می پردازند. سوزاندن این ضایعات موجب آلودگی های شدید زیست محیطی و آسیب به اکوسیستم منطقه می شود و همچنین یک تهدید جدی برای سلامتی انسان ها محسوب میشود. در بخش دوم با در نظر گرفتن اینکه محصول جدید علاوه بر قیمت ارزان دارای ویژگی های منحصربفرد است، این محصول را می توان به عنوان یک جایگزین مناسب برای سوزاندن ضایعات به حساب آورد که علارغم صرفه اقتصادی به تولید داخلی و کارآفرینی در کشور می انجامد. محصولات جدید تولیدی، شکل پذیر بوده و قابلیت بهره گیری در صنایع مختلفی از قبیل ساختمانی، چوبی و بسته بندی را دارد.

مایکا در راستای چه اهدافی شکل گرفت؟ 

با توجه به تکنولوژی مورد نیاز و بررسی مسائل مالی و زیست محیطی در گام اول هدف تولید بلوک های عایق حرارتی و صوتی در صنعت ساختمان است. اما همانطور که گفته شد این استارت آپ به دنبال جایگزینی حتی الامکان مصالح سیمانی ساختمان با مصالح و بلوک های زیستی است. این هدف به عنوان یک راهکار محیط زیستی و بلند مدت در راستای توسعه اقتصاد سبز و پایدار برنامه ریزی شده است.

اعضا تیم:

زهرا حسینی

مدیر مالی و اجرایی

حامد ملکنده

مدیر تحقیقاتی

علیرضا حسینی

مدیر فروش