پرش لینک ها
مشاهده
بکشید

نام تیم:     سلوکیپ

حوزه فعالیت:     محیط زیست و مدیریت پسماند کشاورزی

مدل کسب و کار:     B2B

مدل درآمد:     فروش محصول فیزیکی

وضعیت:     درحال جذب سرمایه مرحله بذری

توضیح در مورد استارت‌آپ:

استارت آپ سلوکیپ ( Cellu Keep ) ارائه دهنده ی راهکارهای زیست تخریب پذیر از جمله گلدان‌ها و سینی نشاهای سلولوزی بر پای ضایعات کشاورزی می باشد که این راهکار ها باعث کاهش ضایعات پلاستیکی کشور و افزایش بهره وری در صنعت کشاورزی می شود و در ادامه برنامه حرکت به سمت ظروف و نگهدارنده های زیست تخریب پذیر را دارد.
محصولات استارت آپ سلوکیپ علاوه بر زیست تخریب پذیر بودن، قیمت رقابتی داشته و مزیت های قابل توجهی از جمله بهبود ریشه زایی، قابلیت کاشت گیاه بدون آسیب به گیاه و شوک خاک و بهبود تنفس ریشه را به این صنعت ارائه می دهند .

چه شد که سلوکیپ متولد شد؟

تیم هم‌بنیان‌گذار استارت آپ سلوکیپ طی تحقیقات در رابطه با افزایش میزان ضایعات پلاستیکی و گلدانی در کشور به تآثیرات مشکلات و خساراتی که این مسئله در کشور ما داشته است پی برد و پس از تحقیقات میدانی بیشتر با چالش های فنی بیشتر این صنعت از جمله راندمان پایین عملکردی گلدان های پلاستیکی و نرخ قابل توجه تلفات نهال و مواردی دیگر مواجه شد.
سپس تصمیم گرفتند که در مشورت با تعدادی از فعالان این صنعت و بررسی بازار جهانی، در راستای رفع چالش های فنی و عملیاتی این صنعت و نیز حمایت از محیط زیست و اکوسیستم کشاورزی کشور، استارت آپ سلوکیپ را راه اندازی کنند. استارت آپ سلوکیپ از ابتدای سال 1399 فعالیت خود را آغاز نموده است.

سلوکیپ در راستای چه اهدافی ایجاد شد؟

هدف استارت آپ سلوکیپ تولید محصول با کیفیت زیست تخریب پذیر با قیمت رقابتی جهت جلوگیری از هدر رفتن منابع طبیعی و محیط زیستی کشور، کاهش چالش های عملیاتی و فنی صنعت نهال و نیز صنعت کشاورزی، اشتغالزایی با منابع داخلی و جلوگیری از خروج ارز از کشور و در نهایت کمک به افزایش امنیت غذایی کشور می باشد.

اعضا تیم:

خشایار صفاپور

خشایار صفاپور

مدیر اجرائی
مهدیه فتحی پور

مهدیه فتحی پور

مدیر فروش
مهدی فتحی پور

مهدی فتحی پور

مدیر توسعه کسب و کار
مهبد سائسی

سید مهبد سائسی

مدیر فنی