پرش لینک ها
مشاهده
بکشید

معرفی شرکت ofo، استارت‌آپ موفق بین المللی

شرکت ofo در سال 2015 در ایالت متحده آمریکا توسط پنج تن از اعضای باشگاه دوچرخه سواری دانشگاه پکن تحت عنوان پروژه‌ای مبتنی به اشتراک گذاری دوچرخه تأسیس شد. در ابتدا تمرکز آن روی مبحث گردشگری و دوچرخه سواری بود، اوفو در شهر پکن راه اندازی شد و در سال 2016 گسترش یافت و تاپایان سال 2000، 8500 دوچرخه داشت.

این شرکت جزو استارت‌آپهای موفق حوزه‌ی ترویج و توسعه ورزش بحساب می‌آید، اجاره دوچرخه در سطح شهر البته در شرکت‌های مختلف از خدمات شرکت اوفو است.

تأسیس در چین و گسترش بین المللی

بعد از پکن شرکت ofo در چین 2000 دوچرخه داشت، این شرکت با سرمایه 2.2 میلیارد دلار با مدل درآمدی حق اشتراکی شروع به فعالیت کرد، مخاطبان شرکت ofo عموم مردم است و با فناوری های کلیدی پلتفرم نرم افزاری/ APP/ سنسور و آنلاین خود را به مردم شناساند.

در فوریه سال 2017 با راه اندازی کار در سنگاپور به گسترش فعالیت خود در خارج چین ادامه داد، کمبریج، انگلستان، سیاتل، ایالت متحده و سیدنی در کشور استرالیا اعلام حضور کرد و به یک استارت‌آپ بین المللی تبدیل شد.

فعالیت شرکت ofo

شرکت ofo با ایجاد فرصتی به کاهش استفاده از خودروهای تک سرنشین پرداخته است, یعنی با به  اشتراک گذاشتن دوچرخه‌های بدون ایستگاه در بیش از 250 شهر مختلف جهان و ساخت پلتفرمی آنلاین برای اهداف و برنامه‌های خود قدم برداشت. این پلتفرم طراحی شده قابلیت دانلود رایگان و نصب بر روی تلفن همراه را دارد. کاربران می‌توانند با اسکن کد QR بر روی دوچرخه ای که انتخاب کردند، هزینه آن را پرداخت کرده و از آن استفاده نمایند.

کاربران با اسکن کد مورد نظر رمزی دریافت می کنند که اطلاعات مورد نیاز را در اختیارشان قرار می‌دهد. در انتها بعد از استفاده از دوچرخه در هر زمان و لوکیشنی که هستید می‌توانند دوچرخه را برای استفاده مجدد کاربر بعدی رها کنند، این از بزرگترین مزیت شرکت ofo به حساب می‌آید، یعنی راحتی کاربران در اولویت شرکت اوفو است.

از دیگر مزیت‌های شرکت ofo می‌توان اثرات اقتصادی، زیست محیطی و ارزش افزوده فرهنگی را نیز نام برد.

پیام بگذارید