پرش لینک ها
مشاهده
بکشید

پروژه برق رسانی به روستای داروز

شتابدهنده اگزرژی کمک به مناطق محروم در پروژهای مختلف را توسعه ای در آبادانی روستا‌ها و شهرها می داند و سعی در فرهنگ‌سازی این حرکت انسان دوستانه دارد. همچنین برای عملی ساختن این اتفاق خداپسندانه، مردم نیکوکار، خیرین و مسئولین دولتی را باخود همراه کرده و قدمی برای آبادانی روستاها و مناطق محروم برمی دارد.

رسالت مرکز نوآوری و فناوری آما چیست؟

شتابدهنده اگزرژی در راستای مسئولیت اجتماعی خود در پروژه برق رسانی به روستای داروز از توابع شهرستان الیگودرز استان لرستان با مؤسسه خیریه پیام امید همراه شد تا با استفاده از تکنولوژی های نوین در راستای محرومیت زدایی مناطق محروم به سهم خود نقشی داشته باشد.

رسالت شتابدهنده اگزرژی استفاده از فناوری های نو در حوزه آب، محیط زیست و انرژی بوده و در این راستا برای رفاه، آسایش و محرومیت زدایی مناطق دورافتاده کشور فعالیت می کند که اینبار در پروژه برق رسانی به روستای دارورز استان لرستان نمایان گردید.

روستای داروز از توابع الیگودرز

در روستای داروز مردم با مشکلات زیادی همراه هستند. سختی های مسیر و دسترسی نداشتن به وسایل نقلیه، همچنین طولانی بودن مسیرهای رفت و آمد در کوهستانهای صعب العبور در جای خود، نبود امکاناتی مانند برق و سیستم های سرمایشی و گرمایشی  زندگی را برای ساکنان این روستا سخت و طاقت فرسا کرده است. شاید برای ما حتی فکر کردن به این موضوع نیز غیر قابل باور باشد که هنوز هم هستند هموطنانی که بدون امکانات اولیه زندگی می کنند. خانواده اگزرژی سعی در شناخت این مناطق محروم کرده و برای آسان کردن زندگی مردم عزیزمان گام برمی دارد.

حرکت انسان دوستانه موسسه خیریه پیام امید همراه با خانواده اگزرژی نور امید را بر دلهای غم زده و سختی کشیده مردم روستای داروز روشن کرد. با استفاده از سیستم پنل های خورشیدی، وسایل برقی مانند یخچال که از ضرورتهای زندگی است، همچنین چراغهای منازل مردم شهر داروز به کمک مؤسسه خیریه پیام امید و شتابدهنده اگزرژی روشن شد. در فاز بعدی به حول قوه الهی سیستم سولار پلاس نیز برای سیستم سرمایش گرمایش مدارس این مناطق استفاده خواهد شد. باشد که قدمی هرچند کوچک برای محرومیت زدایی مردم عزیزمان برداشته باشیم. آرزوی ما این است که چراغ خانه ای در کشور عزیزمان خاموش نباشد و فرزندان هموطنانمان در رفاه باشند.

پیام بگذارید