پرش لینک ها

موفقیت در کسب و کار به ذهنیت بستگی دارد

پژوهشگران با مطالعه بر روی این موضوع که موفقیت در کسب و کار به ذهنیت بستگی دارد درباره کارآفرینان آفریقایی تحقیق کرده اند. آفریقا با بیش از 400 میلیون نیروی کار که در سال 2035 حداقل 70% افزایش میابد بر سر دوراهی قرار میگیرد. این قاره با این جمعیت نیروی کار می‌تواند از این سرمایه انسانی و فعال برای رشد و توسعه کشور استفاده کند، اگر این جمعیت بیکار بماند کشور با چالش‌های اقتصادی روبرو می‌شود.
تحقیقات جدید نشان می‌دهد بینش در مورد مسائل فرهنگی و ذهنی مخصوصاٌ درباره زنان در افریقا تأثیر زیادی در موفقیت کسب و کار دارد.
این تحقیقات توسط بنیاد تونی الوملو با مشارکت دانشگاه استنفورد در مورد کارآفرینان آفریقایی شکل گرفته است. نتیجه نشان می‌دهد برخی الگوهای ذهنی و ویژگی‌هایی که موفقیت در کارآفرینی را تقویت می‌کند بسیار مؤثر باشد.

شکاف جنسیتی کارآفرینی

کارآفرینان زن در افریقا تعدادشان از مردان بیشتر است با این وجود کسب و کار آنها سود کمتری نسبت به کارآفرینان مرد دارد. واقعاٌ چرا؟ چرا زنان باید رشد تأخیری را تجربه کنند در صورتی که توانایی‌هایشان در مقایسه با جنس مخالف یکسان بلکه بیشتر است. اختلافات بین جنسیت زن و مرد یک مسئله آفریقایی نیست به عنوان مثال در ایالت متحده آمریکا مردان بیش از 90% از شرکای 100 شرکت برتر سرمایه گذاری را تشکیل می‌دهند، این یعنی فاجعه. آنچه چشم انداز کارآفرینان زن آفریقا را متمایز می‌کند این واقعیت است که آنها به غیر از کارآفرینی و موفقیت در کسب و کارهای کوچک گزینه دیگری ندارند، این مطالعه تعصبات جنسیتی را در حوزه کارآفرینی کشف می‌کند.

انگیزه برای کارآفرینان زن در صنایع خاصی است مانند ارائه محصول و خدمات که این در مورد مردان به شکل انگیزه سود، رشد و یا سرمایه گذاری شکل می‌گیرد.
گاهاٌ زنان کارآفرین به دلیل محدودیت‌های خود در جذب سرمایه ایده‌های خود را محدود می کنند که این بسیبار غم انگیز است.
طرز فکر، ذهنیت، محدودیت‌های فرهنگی بر موفقیت کسب و کار بسیار تأثیرگذار است.

پیام بگذارید

مشاهده
بکشید