پرش لینک ها
مشاهده
بکشید

نام تیم:     اکتیوا

حوزه فعالیت:     پسماند

مدل کسب و کار:     B2B

مدل درآمد:     فروش محصولات

وضعیت:     جنوب سرمایه B

توضیح در مورد استارت‌آپ:

استارتاپ اکتیوا ارائه دهنده راهکار هایی برای کاهش 30 درصدی ضایعات محصولات کشاورزی، باغی و مواد غذایی هست. در حقیقت ما پوششی خوراکی را توسعه دادیم که با هزینه ای به صرفه، پس از اسپری بر روی میوه ها و سبزیجات، لایه ای نازک بر سطح آنها تشکیل می دهد و این لایه کاملا طبیعی و خوراکی، قادر است مدت زمان حفظ کیفیت میوه ها و سبزیجات را افزایش دهد.

چه شد که اکتیوا متولد شد؟

ما هم بنیان گذاران اکتیوا، در طی تحقیقات و مطالعه هایی در ارتباط با افزایش میزان ضایعات صنایع کشاورزی و غذایی در کشور، به تاثیرات مشکلات و خساراتی که این مسئله بر تمامی ابعاد کشور گذاشته است، پی بردیم. پس از آن تصمیم گرفتیم که به این موضوع رسیدگی کنیم و اکتیوا در راستای حمایت از کشاورزان، افزایش کیفیت تولیدات باغی و جلوگیری از هدر رفتن محصولات آنها راه اندازی شد. استارتاپ اکتیوا از سال 97 فعالیت خود را آغاز کرده است.

اکتیوا در راستای چه اهدافی ایجاد شد؟

بر اساس تخمین هایی که از آمار رسمی بدست آوردیم در کشور ما، حجم تولید میوه و سبزیجات بالغ بر 24 میلیون تن در سال هست که حداقل 30 درصد از آنها تبدیل به ضایعات می شوند و این مسئله منجر به از بین رفتن حجم عظیمی از مواد غذایی، آب و انرژی می شود. همچنین 90 درصد مصرف آب کشور به طور تقریبی به آبیاری زمین های کشاورزی اختصاص دارد و این مسئله منابع آب زیر زمینی را با خطرات جدی مواجه نموده است که در نتیجه آن بحران هایی نظیر، خشکسالی و کم آبی رخ می دهد. اهداف اکتیوا، جلوگیری از رخداد های این چنینی، ضایعات و هدر رفت میوه و سبزیجات است.

اعضا تیم:

Alex Martinez

Chief Designer

Claudia Aria

Chief Designer

Phoebe Aria

Chief Designer

Erik Genie

Chief Designer